Torebki miejskie – jak wybrać odpowiednią na każdą okazję?


 

Jak sama nazwa wskazuje, torebki miejskie to torebki damskie przeznaczone do różnego rodzaju aktywności w miastach. A jako że warto wiedzieć, jaka będzie odpowiednia na wyjście na zakupy, a jaka na kolację w eleganckim lokalu, oto krótki poradnik, który prezentuje on podstawowe zasady dobierania torebek w zależności od sytuacji.

Torebki damskie na co dzień

Jeśli potrzebna jest torebka do noszenia na co dzień, np. do pracy, na zakupy, wówczas powinna cechować ją duża praktyczność. Musi być zatem duża, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne kobiecie drobiazgi – portfel, kosmetyki, dokumenty, telefon i inne drobne przedmioty. Takie torebki mogą także służyć do trzymania w nich pod ręką małej butelki wody mineralnej (w ciepłe dni) czy parasolki składanej (w deszczowych miesiącach). Polecane modele to torebki typu shopper oraz Young.

Torebki damskie na specjalne okazje

Attractive young woman hailing a taxi cab

Trudno przypuszczać, aby na romantyczna kolację zabierać taką samą torebkę, jak na zakupy w markecie. Do wyjść na wieczorne przyjęcia, do teatru, kina doskonale nadają się małe torebki damskie, tzw. „kopertówki” albo clutch. Do spotkań biznesowych i ważniejszych okazji polecane są torebki średniej wielkości, w których oprócz niezbędnych rzeczy zmieszczą się także dodatkowe elementy, związane z danym meetingiem.

Jak dobrać torebkę?

Oprócz ukierunkowania na konkretne okazje, torebki damskie powinny być dobierane także pod kątem wyglądu i budowy ciała kobiety – panie niewysokie nie powinny nosić zbyt dużych torebek. Dobrze też, aby torebka była dobrana kolorystycznie do barwy ubrania, co pozwoli na ładne skomponowanie się z nią. Oczywiście nie trzeba na to wydawać fortuny – za uniwersalne i bardzo kobiece uznawane są czarne. Najbardziej cenionym materiałem wykonania jest natomiast skóra. Kolejnym czynnikiem wyboru jest także pora roku – w zimowych miesiącach torebki z futerkiem nie tylko ładniej wyglądają, ale również i chronią znajdujące się w torebce przedmioty przed chłodem, co np. w przypadku smartfona jest bardzo ważne.

Kobieta bez torebki – czy to możliwe? Oczywiście, że nie. Jednak źle dobrana torebka wygląda fatalnie i zamiast pomóc w podkreśleniu kobiecości, może sprawić fatalne wrażenie, dlatego też warto przyswoić sobie powyższe porady i kierować się nimi podczas zakupu torebki np. w zaufanym sklepie Wittchen9