Jak dobrać szpilki do wzrostu? ABC eleganckiej kobiety

jak dobrac szpilki do wzrostu

Wybór butów na obcasie to kwestia problematyczna dla wielu kobiet. Chcemy, by buty nas zdobiły i były uzupełnianiem całej stylizacji. Jednocześnie, wiemy, że spędzimy w nich bardzo pracowity dzień, więc muszą być wygodne. Zastanówmy się, jak dobrze dobrać szpilki do wzrostu, by wyglądać elegancko.

Jak dobrze wybrać szpilki?

Najtrudniejsze zadanie, jeśli chodzi o szpilki, mają bardzo wysokie kobiety, o wzroście powyżej 175 cm. Nawet, kiedy zakładają buty na płaskim obcasie, i tak są dużo wyższe od większości koleżanek, a czasami i od kolegów. Nie jest to komfortowa sytuacja. Wysokich panie rezygnują z chodzenia w butach na wysokim obcasie, ale nie jest to konieczne. Wystarczy po prostu wybrać czółenka na obcasie o wysokości od 3 do 5 cm. Już tak niski obcas doda kobiecości i podkreśli szczupłe nogi. Na wyjątkowe okazje można założyć buty, których obcas ma wysokość 10 cm. W idealnej sytuacji są kobiety o wzroście około 170 cm. Mogą nosić każdy rodzaj szpilek – od niebotycznie wysokich do tych niższych. Niewysokie kobiety (około 160 cm) powinny nosić buty na wysokim obcasie. Odpowiednie szpilki sprawią, że już nie będziemy najniższe w towarzystwie i poczujemy się pewnie i kobieco.

Wysokość to nie wszystko. Jak w tym chodzić?

W pięknych szpilkach nie będziemy wyglądać elegancko, jeśli nie nauczymy się ładnie w nich chodzić.

Buty na wysokim obcasie są niezwykle kobiece i wysmuklające i seksowne, ale tylko wtedy, gdy poruszamy się w nich płynnie i z wdziękiem. Po pierwsze, wybierajmy stabilne buty. Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy, czy damy radę chodzić w takich butach. Pewnie wyda się nam to śmieszne, ale warto stanąć na jednej nodze (oczywiście, w butach). Jeśli jesteśmy w stanie ustać, buty są stabilne i możemy je kupić. Ważne jest także, by stopa dobrze leżała w bucie. Obuwie musi być dobrze wyprofilowane, by cały ciężar ciała nie opierał się na palcach. Nie decydujmy się na buty, które za bardzo ściskają nam palce. Nawet jeśli będą przepiękne, nie będziemy chciały ich nosić. Dla pań rozpoczynających przygodę ze szpilkami, dobrym wyborem są buty z dodatkową platformą, która pomaga w równomiernym rozłożeniu ciężaru ciała. Zakładając szpilki, czujemy się dobrze, ale przecież nie będziemy w nich tylko siedzieć. Ładne chodzenie warto poćwiczyć w domu. Pamiętajmy, by wyprostować sylwetkę i zginać kolana.

Nie tylko wysokość jest ważna

Na nasz wygląd wpływ ma tylko nie wysokość obcasa, ale i jego kształt. Właścicielki nóg o dość masywnych łydkach i szerokich kostkach najlepiej będą się prezentować w butach na tak zwanych słupkach, o średniej szerokości. Niewskazane są cienkie szpilki i masywne koturny, ponieważ nogi będą się w nich źle prezentować. Kobiety, które mają szczupłe łydki i kostki, dobrze wyglądają w butach, w których szpilka jest bardzo cienka. Zgrabna noga wygląda dobrze w każdym rodzaju obuwia. Buty z oryginalnym obcasem, na przykład w innym kolorze, zwracają uwagę na łydki, które muszą być idealne, czyli szczupłe i smukłe.

Odpowiednio dobrane szpilki mogą zdziałać cuda. Wystarczy poznać kilka zasad, by zostać swoją osobistą stylistką. Do dzieła!