Czym się charakteryzują pianki koloryzujące?

pianki koloryzujące

Każda z nas marzy o tym, by czasami zaszaleć: rzucić pracę i wyjechać w podróż, wszystkie oszczędności wydać na wymarzoną torebkę, a może przeżyć niesamowity romans. Są to szaleństwa dużego kalibru. Może warto zacząć od mniejszych zmian, bez ryzyka poważnych konsekwencji. Pianki koloryzujące pozwalają być szaloną przez kilka dni.

Czym są pianki koloryzujące?

Jakiś czas temu producenci farb wprowadzili do swojej oferty trwale koloryzujące środki, które mają formę pianki, co sprawia, że łatwo je nałożyć na włosy. Nie o te jednak chodzi. Skupimy się na piankach koloryzujących, których zadaniem jest zafarbowanie włosów na kilka dni. Przyjmuje się, że po 5 zabiegach mycia włosów po kolorze nie będzie już śladu. Efekt utrzymywanie się na włosach zależy także od tego, w jakiej kondycji są włosy. Im bardziej są zniszczone, tym utrzymanie koloru będzie trudniejsze. Pianka koloryzująca nie zawiera w składzie żadnych utleniaczy ani amoniaku, co sprawia, że działa jedynie powierzchownie. A co pianka ma wspólnego ze wspomnianym szaleństwem? Oj, całkiem dużo. Występuje bowiem w dziesięciu odważanych kolorach, od intensywnej zieleni, przez szalony błękit aż po ostry róż.

Jak wygląda farbowanie?

Producent uczciwie ostrzega, że podczas koloryzacji pianka może pobrudzić naszą szyję, czoło i całą resztę, a by zmyć plamy należy zaopatrzyć się w specjalny środek do zmywania farby ze skóry. To ważna rada, nie chcemy przecież być niebieskie, a mieć niebieskie włosy. Pianka ma ładny zapach, co z pewnością sprawia, że proces koloryzacji jest przyjemny. Jeśli nie jesteśmy biegłe w farbowaniu włosów, poprośmy kogoś o pomoc. Pianka jest lekka, więc przy nakładaniu ma tendencję do „unoszenia” się i osadzania na skórze i różnych przedmiotach. Ponadto, z pewnością pobrudzi wannę, więc w pakiecie z kolorystycznym szaleństwem dostaniemy karnet na szorowanie armatury łazienkowej.

Loreal Blond Studio Nutri Developer Oksydant 1000ml

Loreal Blond Studio Nutri Developer Oksydant 1000ml. Zestaw do koloryzacji włosów znaleziony na http://hairlook.pl/pl/c/Farby-do-wlosow/46.

Piankę nakładamy na czyste i suche włosy, następnie przeczesujemy grzebieniem, by dokładnie rozprowadzić środek. Pozostawiamy na włosach 12 minut i dokładnie spłukujemy. Przystępujemy do szorowania wanny i zaczynamy podziwiać efekty.

I jaki efekt?

Początkowo kolor jest bardzo intensywny, z czasami coraz delikatniejszy, a po około 12 zabiegach mycia włosów znika zupełnie. Istnieje ryzyko, że na włosach rozjaśnionych będzie się „trzymał” dłużej, więc bądźmy ostrożne. Szalony kolor włosów wygląda bardzo ciekawie, ale zdecydowanie nie powinnyśmy decydować się na farbowanie w czasie innym niż podczas urlopu, a nie wykonujemy zawodu, gdzie dress code nie istnieje. Wakacje zaś będą idealnym momentem.

Włosy powinny być naszą ozdobą, ale czasami mogą również się stać nośnikiem przesłania: mam wakacje, szaleję. Szczęśliwie, pianki do włosów dają nam szansę na krótkotrwałą koloryzację w kolorach tęczy.